09:47

13.04.2023

KK Tamiš
KK Tamiš

VRŠAC – Vrščane je posle odlaska Vladimira Đokića u Spartak, u poslednjoj utakmici u sezoni, vodio trener Goran Deđanski, a igrači su dali zadnji atom energije da se pobedom oproste od svojih simpatizera.

Ipak, Pančevci su bili šuterski nadahnuti, naročito u drugom poluvremenu, i zasluženo su slavili u južnobanatskom derbiju.

U prvih 20 minuta vodila se izjednačena borba, obe ekipe su veliku pažnju obratile na odbranu pa lucidnih košarkaških poteza nije bilo previše.

Podatak da su obe ekipe ubacile samo po dve trojke uz procenat od 14 odsto, i da je šut za dva bio ispod 50 odsto, dovoljno govori da rivali nisu bili napadački kreativni.

Tamiš je bolje počeo drugo poluvreme i u sedmom minutu trećeg perioda došao do dvocifrene prednosti (46:36). Početkom četvrte četvrtine, trojkom Lugića, Pančevci su ostvarili najveću prednost na utakmici od 15 razlike (59:44) i stekao se utisak da je meč rešen. Ipak, derbi nije ostao bez neizvesnosti jer su Jovanović, Jurček i Vasiljević trojkama razliku smanjili na samo tri poena (67:70). U finišu meča do izražaja je došla visinska prednost Pančevaca, Kojadinović, Smiljanić i Lugić postizali su važne koševe i prelomili meč u korist tima trenera Jovičića.

VRŠAC – TAMIŠ 72:79 (16:20, 12:12, 14:21, 30:26)

Centar Milenijum, gledalaca 300, sudije: Pecelj, Tomić, Živković.

VRŠAC: Dišić, Simić 14 (4 sk, 7 as), Šušić 4, Jovanović 9, Agoč, Vasić 1, Radović 2, Jurček 17, Vasiljević 20 (6 sk), Jeković 5, Majstorović.

TAMIŠ: Rasel, Lugić 18, Krstić 5 (5 sk), Mihajlović, Plavša, Šinik 13 (5 sk, 7 as), Kojadinović 6, Kovačević 15, Smiljanić 11 (5 sk, 4 as), Đorđević 11, Simić.