VELIKI USPEH ZA „ORLIĆE“: Reprezentacija Srbije do 17 godina obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo!

16:54

28.03.2023

Printscreen/Twitter/Fudbalski savez Srbije

Fudbalska reprezentacija Srbije do 17 godina ostvarila je važnu pobedu protiv Izraela od 0:3 u drugoj fazi kvalifikacije za Evropsko prvenstvo i na taj način je obezbedila učešće na kontinentalnom nadmetanju.

„Orlići“ su sve rešili za 45 minuta kada su postigli sva tri pogotka. Najpre je mrežu rivala u 20. minutu pogodio Andrija Maksimović, a da prednost duplirao Mihajlo Cvetković u 25. minutu.

Konačan rezultat utakmice postavio je Veljko Vukojević koji je golmana Izraela savladao u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Srbija je posle tri odigrane utakmice lider na tabeli sa šest bodova, potom slede Bosna i Hercegovina i Belorusija sa po četiri, dok je Izrael poslednji sa dva boda.