DERBI PRIPAO METALOPASTICI: Rukometaši Dinama izgubili na svom terenu

19:56

27.03.2023

Pixabay

U derbiju 21. kola ARKUS lige rukometaši Dinama izgubili su na svom terenu od Metaloplastike iz Šapca sa 26:21, na poluvremenu 13:8.

Od samog početka meča gosti su nametnuli svoj ritam i bili su u neprekidnom vođstvu, dok domaći rukometaši nisu imali pravo rešenje u napadu. Od 23. minuta kad je Metaloplastika  povela sa 11:6, čuvala je znalački visoku prednost i pitanje pobednika nije se postavljalo. Početkom drugog poluvremena zapretio je Dinamo serijom od 6:2, stigao je na samo dva gola zaostatka (14:16), ali nije imao snage za potpuni preokret. Vrlo brzo su Šapčani ponovo stekli prednost iz prvog poluvremena i do kraja više nije bilo neizvesnosti.

Nakon ovog poraza Dinamo zauzima 4. mesto na tabeli sa 32 boda, dok je Partizan sad 3. sa 34  boda, Metaloplastika je druga sa 36, a prva je Vojvodina sa 38 bodova.