VATERPOLISTI USPEŠNO ZAPOČELI KVALIFIKACIJE ZA SVETSKI KUP: Srbija u trećoj četvrtini prelomila meč i savladala Australiju!

17:03

08.03.2023

Printscreen/RTS

Ima još mesta za popravak u redovima naše reprezentacije.

Vaterpolisti Srbije su na odličan način započeli kvalifikacije za Svetski kup, pošto su u prvom kolu svoje grupe u Podgorici slavili protiv Australije sa 10:6.

Srbija je lošije otvorila utakmicu, prva četvrtina se završila tako da je Australija imala prednost od 2:1, ali su Delfini u nastavku uspeli da slome rival. Već u drugoj deonici je došao odgovor naše reprezentacije, se prvo rezultatski poravnala.

Potom je potpuno otpor Kengura slomljen u trećoj deonici, tu je Srbija stekla prednost od tri gola.

Srbija je u poslednju deonicu ušla nešto opuštenije, dopustili su Australiji čak tri pogotka, dok su i sami postigli toliko.

Pored Srbije i Australije u ovoj grupi su još i domaćin Crna Gora, Španija, Grčka i Gruzija, a da na drugom, dvojenom turniru, u Zagrebu se takmiče Hrvatska, Italija, Mađarska, Francuska, SAD i Japan. Po tri ekipe iz svake grupe će otići na finalni turnir u Los Anđeles uz dve najbolje.