SRBIJA MAESTRALNO OTVORILA SVETSKO PRVENSTVO: Rukometaši pobedili Alžir 36:26

20:49

13.01.2023

printscreen/RTS

Rukometaši Srbije savladali su Alžir u 1. kolu grupe E Svetskog prvenstva u rukometu rezultatom 36:26.

Srbija se u drugom kolu u derbiju ove grupe i verovatnom obračunu za prvo mesto sastaje sa Nemačkom. Utakmica je na programu u nedelju od 18 sati.

Drugo poluvreme:

60. minut – Utakmica je završena, ubedljiva pobeda Srbije

57. minut – Srbija je u potpunosti razbila Alžir u drugom poluvremenu 34:24

55. minut – Maksimalnih +9 za Srbiju 33:24

52. minut – Marsenić i Vorkapić vraćaju +8 31:23

48. minut – Ne predaju se Alžirci dva vezana gola 27:21

45. minut- Orlovi gaze rivala, 27:19, čini se da je pitanje pobednika rešeno

42. minut – Pogađa i Vorkapić 25:19, maksimalnih + 6 25:19

40. minut – Sjajan šut Đorđića 24:19

36. minut- Vejin postiže gol za +4, 20:16

33. minut – Igra se gol za gol u nastavku 18:15

31. minut – Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

29. minut – Sjajni Cupara skida zicer, Srbija ima maksimalnih + 4 16:12

26. minut – Srbija sa dva brza gola vraća tri gola prednosti 15:12

23. minut – Ne predaju se žilavi Alžirci, opet se vraćaju iz minusa 13:12

20. minut – Sjajni Ilić, nakon kontre 12:9, Srbija je ponovo vratila tri gola prednosti

16. minut – Ilić pogađa za novo vođstvo Srbije 9:8, a potom Grbović za 10:8

12. minut- Alžirci pokazuju da nisu slučajno na Svetskom prvenstvu, 7:6, nakon brze kontre, a nakon odlične odbrane izjednačenje 7:7

8. minut – Igra se u brzom ritmu, Srbija vraća tri gola prednosti, Alžirci smanjuju 6:4

6. minut – Dva vezana gola Alžiraca sa igračem više 4:3

4. minut – Cupara brani sedmerac, 3:1, a potom Đorđić pod prečku 4:1

2. minut – Silovit start Srbije, Orlovi koriste igrača više i već vode 2:0, Đorđić i Ilić su strelci

1. minut – Utakmica je počela