STRELJAŠTVO: Kup Srbije vazdušnom puškom, prvo kolo u Nišu

08:17

18.10.2022

Printscreen/yt

Marko je prvi junior pištoljem a brat Velimir treći, dok je ekipa seniora pištoljem osvojila treće mesto. Iva je šesta juniorka a deseta seniorka puškom, i svi su osvojili i bodove za finale KUP SSS.

Proteklog vikenda je u Nišu održano prvo kolo Kupa SS Srbije po A programu za juniore i seniore vazdušnim sportskim oružjem, na kojem su nastupila i četiri takmičara Streljačke družine“Pančevo 1813“ koji su osvojili i bodove za Finale Kupa SS Srbije koje će biti održano nakon tri kola, početkom naredne godine. Marko Ninković je osvojio zlatnu medalju i dvanaest bodova za prvo mesto u kategoriji juniora pištoljem sa 561 krugom, a sa istim rezultatom, u konkurenciji seniora je osvojio sedam bodova za četvrto mesto. Markov stariji brat Velimir je osvojio bronzanu medalju i osam bodova takođe u konkurenciji juniora pištoljem sa 545 krugova, dok je u konkurenciji seniora osvojio jedan bod za deseto mesto. Stefan Kešišjan je osvojio dva boda za deveto mesto sa 535 krugova pištoljem u kategoriji juniora.

Sva tri juniora ču činili ekipu seniora družine pištoljem i osvojili treće mesto i osam bodova za Finale. Iva Rakonjac je osvojila pet bodova za šesto mesto u kategoriji juniorki sa ličnim rekordom od 620,0 vazdušnom puškom, a u konkurenciji seniorki je osvojila jedan bod za deseto mesto što je
izvanredan uspeh na početku nove sezone.

Aleksa Rakonjac nije nastupao ovoga puta, pošto je otputovao u Kairo na Svetsko Prvenstvo na kojem nastupa u sastavu juniorske reprezentacije Srbije, ekipno, pojedinačno i u miksu vazdušnim puškom. Slede još dva međunarodna takmičenja u Beogradu i Smederevu i više u