PRVENSTVO SRBIJE ZA KADETE I JUNIORE: Iva Rakić prvakinja Srbije

08:05

18.10.2022

Osvajači medalja sa prvenstva Vojvodine nastupili su na Prvenstvu Srbije za kadete i juniore, koje je Karate federacija Srbije organizovala u Preljini kod Čačka.

Iz karate kluba „Mladoast“ kvalifikovale su se četiri takmičarke.

Zlatnu medalju je osvojila kadetkinja Rakić Iva u borbama za kadetkinje preko 61 kg.

Najmlađa u kategoriji, 2009 godište i debitantkinja, sve svoje protivnice koje su starije i po dve godine je svladala i popela se na pobedničko postolje.

Peta mesta su osvojile juniorka Romanov Miljana u borbama i kadetkinja Tatarov Jovana u katama, koje su izgubile u mečevima za medalju.
Jovanov Maša iako se je kvalifikovala, nije nastupila zbog bolesti.

Veoma vredno su trenirale ali je sportska sreća ovaj put bila na drugoj strani.

Trener Makitan Miloš je veoma zadovoljan učinkom takmičarki, sa malo sportske sreće, sve su trebale da se vrate sa medaljama, jer su veoma vredne i daju maksimun na treninzima.