1

Tamiš sve bliži Superligi

U 21. kolu KLS-a košarkaši Tamiša večeras su pobedili Spartak iz Subotice sa 89:71, po četvrtinama: 20:26, 19:23, 27:14 i 23:8. Duel u Pančevu pratilo je 400 gledalaca.

11072298_1546495865611344_72171670_nIako su gosti imali prednost posle prvih 20 minuta igre i bolje se kretali na terenu, usledio je preokret za udžbenike. Fantastičnom odbranom i sjajnim rešenjima u napadu izabranici Bojana Jovičića su do kraja utakmice razgalili posetioce ovog susreta, a u vrednost košarkaša Tamiša mogli su se uveriti i gledaoci RTS-a u direktnom prenosu. U ekipi iz našeg grada u pobedi su se istakli Kruščić, Vujović, Milošević, Kesar i Đorđević, a Manojlović je s tri „rampe” oduševio ljubitelje igre pod obručevima.

Pred Pančevcima je ostala još samo jedna prepreka – da se domognu Superlige. Sledeće subote oni će u Smederevu protiv istoimenog protivnika u poslednjem kolu KLS-a rešiti ovu dilemu.