VRŠAC BOLJI U BANATSKOM DERBIJU: Košarkaši „Tamiša“ izgubili na domaćem terenu 84:94

21:01

15.11.2023

G.J.

U 8. kolu Košarkaške lige Srbije „Tamiš“ je u Pančevu izgubio od „Vršca“ sa 84-94, po četvrtinama 24-28, 26-22, 17-19, 17-25.

U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna igra u kojoj je odbrana bila slabiji deo igre kod obe ekipe. Na odmor se otišlo sa rezultatom 50-50. U drugo poluvreme „Tamiš“ je  zbog čudnog sudijskog kriterijuma ušao bojažljivije, jer je bio preopterećen ličnim greškama. Gosti su to znalački koristili za lakše poene, ali tek u poslednjoj četvrtini uspeli su da slome otpor domaće ekipe.

Pančevac

Kod „Tamiša“  su se istakli Andrejs sa 24 i Mitrović sa 18 koševa. Nakon ovog kola „Tamiš“ je ostao u donjem delu tabele sa skorom od 3 pobede i 5 poraza, dok su Vrščani zadržali 2. mesto na tabeli sa 6 pobeda i 2 poraza u dosadašnjem toku prvenstva.

BANATSKI DERBI U PANČEVU: Tamiš večeras dočekuje Vršac u 8. kolu Košarkaške lige Srbije