KUP SRBIJE Medalje za rvače Dinama

10:25

21.02.2024

Rvački klub Dinamo

Kup Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom održan je prošlog vikenda u Subotici. U veoma jakoj konkurenciji, sedmočlana ekipa Dinama ostavila je odličan utisak, a u naš grad su stigla i dva trofeja namenjena osvajačima nacionalnog kupa.

Kadetski reprezentativac Srbije Ognjen Todosijević ponovo je briljirao u kategoriji do 72 kilograma. Iako je nastupao sa par godina starijim suparnicima, u konkurenciji šesnaest takmičara, još jednom je potvrdio svoj kvalitet. U finalu je savladao ruskog takmičara Matveja Trufanova sa 4:2 i zasluženo osvojio titulu šamiona.

Pobednik Kupa Srbije postao je i Artur Hovakimijan, ali u konkurenciji boraca od 15 godina. Mateja Čenejac se okitio srebrnim odličjem, a bronzane medalje su osvojili Stefan Todosijević i Maša Milosavljević.

Boje kluba branili su i Serž Hovakimjan i Lazar Nikolić, kao i Nemanja Tišma koji je na ovom takmičenju debitovao kao sudija.

Prvog vikenda u martu na programu je Kup Srbije za takmičare od 13 i od 17 godina gde Dinamo takođe ima svoje adute.