1

Pobeda Tamiša

Ivan Smiljanic

Ivan Smiljanić

Posle tri poraza u nizu košarkaši Tamiša su večeras u Pančevu slavili pobedu protiv Sloge iz Kraljeva s rezultatom 70:69, po četvrtinama: 11:23, 18:15, 17:15 i 24:16. Susret 4. kola KLS-a pratilo je oko 400 gledalaca.

Kraljevčani su dokazali da su uvek neugodan protivnik ovdašnjoj ekipi. U većem delu susreta su imali prednost, ali kad je bilo najpotrebnije, posebno u samoj završnici, lokalni sportski junaci bili su na visini zadatka. Smiljanić je ponovo bio najbolji akter u dresu kluba iz našeg grada, postigavši 25 poena i ključnu trojku 15 sekundi pre kraja meča.

Odličnu minijaturu imao je mladi plej Tamiša Ilkić, a Peković je dve sekunde do kraja efektno zakucao i doneo minimalnu prednost za pobedu. Isplatio se trud košarkaša Tamiša. Jurili su protivnika i njegovu stečenu prednost, igrali odlično posle poluvremena, posebno u poslednjoj četvrtini, a upornost se isplatila. Na kraju se orilo u svlačionici Tamiša. Važna pobeda za nastavak sezone.