Zoran Peševski, vlasnik firme Auto-centar „Zoki” i novi vlasnik „Pančevca”, koji je na današnjoj aukciji u Agenciji za privatizaciju kupio naš list za 238.000 evra, najavio je da će „Pančevac” ostati gradski list, ali da će ubuduće objavljivati i informacije iz čitavog južnog Banata.
U prvoj izjavi za „Pančevac” on je istakao i da će se naš list, čija se redakcija sada nalazi na Trgu kralja Petra, preseliti u prostorije stare tehničke škole u Ulici Vuka Karadžića.
– Znam da je četvoro zaposlenih tražilo da ode iz firme uz otpremninu i da je ostalo još četrnaestoro ljudi. Sešćemo zajedno, razgovaraćemo i dogovorićemo se o važnim stvarima u vezi s budućnošću „Pančevca”. Planiram da uvedem stranice na jezicima nacionalnih manjina – dodao je Peševski.
Na javnom nadmetanju su, pored Zorana Peševskog, učestvovala još tri ponuđača: konzorcijum koji čine tri fizička lica – Melita Popović, Nikola Dangubić i Lazar Dangubić, zatim Nenad Živković i Boro Duraković.
Licitacija je počela sa 63.000 evra, odnosno od najviše ponuđene cene, koju je u svojoj ponudi naveo konzorcijum čiji je nosilac Melita Popović.
Nadmetanje je trajalo ukupno 8 minuta.
U narednih dvadesetak dana budućeg kupca proveravaće dva regulatorna tela i, kada oba daju zeleno svetlo, on će imati rok od 8 dana da potpiše ugovor i plati izlicitiranu cenu. Tek tada će Auto-centar „Zoki” biti i zvanični vlasnik „Pančevca”.
M. G.
2 komentara