1

Od „ranih radova” do dugometražnih „svetionika”

Program prvog „Pančevo film festivala”

Veoma ambiciozno osmišljeno pilot-izdanje „Pančevo film festivala” (PAFF) – od 3. do 7. septembra – posebno će obradovati zaljubljenike u film, ali i one koji vole dobru muziku i strip. Tokom pet dana publika će moći da pogleda filmove razvrstane u četiri celine, od kojih su „Open Air” na Letnjoj pozornici KCP-a (Ulica cara Dušana 4) i „Svetla budućnost” revijalnog tipa, dok su „Svetionici” i „Rani radovi” takmičarskog karaktera. Paralelno će se odvijati koncerti, izložbe i filmske radionice za decu i mlade.

Selektori filmskog programa su Ognjen Glavonić i Stefan Ivančić.

Svi sadržaji su besplatni, a u slučaju kiše projekcije planirane za Letnju pozornicu biće održane u dvorani Kulturnog centra.

ČETVRTAK, 4. SEPTEMBAR

14.30 Kratki filmovi Đakoma Abrucezea:

„Droga Party” – 2006 / 16 min.

„Passing” – 2007 / 17 min.

„Archipel” – 2010 / 23 min.

„Fireworks” – 2011 / 21 min.

Selekcija „Svetla budućnost”

Bioskop „Apolo”

17.00 „Leto letećih riba” – Marcela Said / 2013 / 88 min. / Čile, Francuska

Selekcija „Svetionici” (dugometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

19.00

PROGRAM 1

„Dosta dobra lamperija” – Rastko Petrović / 2013 / 24 min. „IMG_0048” – Nenad Tesla / 2012 / 17 min.

„La Grenouille et dieu” – Alice Furtado / 2014 / 20 min.

„Wedding Duet” – Goran Mihailov / 2011 / 19 min.

„Divan dan za bananaribe” – Stefan Malešević / 2014 / 25 min.

Selekcija „Rani radovi” (kratkometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

20.00 „Odbrana i zaštita” – Bobo Jelčić / 2013 / 87 min. / Hrvatska, BiH

Selekcija „Open Air”

Letnja pozornica Kulturnog centra Pančeva

21.30 „Čarolija za odbranu od tame” – Ben Rivers i Ben Rasel / 2013 / 98 min. / Francuska, Estonija

Selekcija „Svetionici” (dugometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

22.00 „Mračne ulice Menhetna” – DŽejms Grej / 2013 / 117 min. / SAD, Francuska Selekcija „Open Air”

Letnja pozornica Kulturnog centra Pančeva

23.00 Koncert: Rita Braga – „Ukulele show”

Plato Kulturnog centra Pančeva

23.30 Koncert: Branislav Gluvakov Tubaćin i Ivan Aleksijević

Plato Kulturnog centra Pančeva

PETAK, 5. SEPTEMBAR

17.00 „Druga utakmica” – Corneliu Porumboiu / 2014 / 97 min. / Rumunija

Selekcija „Svetionici” (dugometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

19.00 PROGRAM 2

„Koliko je meni u stvari” – Isidora Veselinović / 2014 / 26 min.

„Erdbeerland / Maybes” – Florian Pochlatko / 2012 / 33 min.

„Provincia”– György Mór Kárpáti / 2014 / 21 min.

„This is the Way” – Đakomo Abruceze / 2014 / 27 min.

Selekcija „Rani radovi” (kratkometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

19.00 „GRRR! PROGRAM” i STRIP-RADOVI LI KENEDI

Izložba strip-radova inspirisanih filmovima; urednici Li Kenedi (autorka iz SAD) i Aleksandar Zograf

Promocija monografije „Doživljaji Mike Miša” urednika Zdravka Zupana

Promocija knjige „Crvenkapa” Vuka Palibrka

Galerija „Elektrika”

20.00 „Dragan Vende – Zapadni Berlin” – Dragan fon Petrović, Lena Miler, Vuk Maksimovič / 2013 / 87 min. / Srbija, Nemačka

Selekcija „Open Air”

Letnja pozornica Kulturnog centra Pančeva

21.30 „Manakamana” – Stephanie Spray & Pacho Velez / 2013 / 118 min. / SAD, Nepal

Selekcija „Svetionici” (dugometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

22.00 „Hladni jul” – Jim Mickle / 2014 / 109 min. / SAD, Francuska

Selekcija „Open Air”

Letnja pozornica Kulturnog centra Pančeva

23.00 KONCERT: „Threesome”

Letnja bašta Doma omladine Pančevo

00.00 Neutron i di-džej Ninela Radonjić

Letnja bašta Doma omladine Pančevo

SUBOTA, 6. SEPTEMBAR

Od 10 do 13 sati Filmska radionica za decu uzrasta od šest do deset godina

Program organizuje i vodi: udruženje „Filmkultura”

Izabinski prostor Kulturnog centra Pančeva

14.00 „Norte, kraj istorije” – Lav Diaz / 2013 / 250 min. / Filipini

Selekcija „Svetionici” (dugometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

19.00 AMPLITUDA:

Od gerilskog filma do infrafilmske lirike „Noć dolazi: tužbalica za žrtve Marikane” – Aryan Kaganof / 2014 / 27 min.

„Sorciere japonaise” – Romeo Grünfelder / 2013 / 4 min.

Galerija „Elektrika”

19.00 PROGRAM 3

„Terarij” – Hana Jušić / 2012 / 26 min.

„Shopping” – Vladilen Vierny / 2013 / 9 min.

„Un pensiero kalašnikov” – Giorgio Bosisio / 2013 / 21 min.

„Stone Cars” – Reinaldo Marcus Green / 2013 / 14 min.

„Zakloni” – Ivan Salatić / 2014 / 24 min.

„Forastero” – Lucía Ferreyra / 2013 / 18 min.

Selekcija „Rani radovi” (kratkometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

20.00 „LJubav na prvu svađu” – Thomas Cailley / 2014 / 98 min. / Francuska

Selekcija „Open Air”

Letnja pozornica Kulturnog centra Pančeva

21.30 „Čudna šuma” – Sabolč Tolnai / 2014 / 75 min. / Srbija

Selekcija „Svetionici” (dugometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

22.00 „Ida” – Pavel Pavlikovski / 2013 / 80 min. / Poljska, Danska

Selekcija „Open Air”

Letnja pozornica Kulturnog centra Pančeva

23.00 „Play it Again, Sam” – PAFF karaoke žurka

NEDELJA, 7. SEPTEMBAR

Od 10 do 13 sati Filmska radionica za decu uzrasta od 11 do 14 godina

Program organizuje i vodi udruženje „Filmkultura”

Izabinski prostor Kulturnog centra Pančeva

15.30 „Mič – Dnevnik jednog šizofreničara” – Damir Čučić & Mišel Škorić / 2014 / 70 min. / Hrvatska

Selekcija „Svetionici” (dugometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

17.00 PROGRAM 4

„Tôi quen rôi!” („I Forgot!”) – Eduardo Vilijams (Eduardo Williams) / 2014 / 26 min.

„Tlo pod nogama” – Sonja Tarokić / 2014 / 29 min.

„Višak vjetra” – Dane Komljen / 2014 / 25 min.

„Beshivhey Hayom” („In Praise of the Day”) – Oren Adaf / 2013 / 20 min.

La estancia” – Federiko Adorno / 2014 / 13 min.

„Selekcija „Rani radovi” (kratkometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

20.00 „Rabbitland” – Ana Nedeljković & Nikola Majdak / 2013 / sedam min. / Srbija „Varvari” – Ivan Ikić / 2014 / 89 min. / Srbija, Crna Gora, Slovenija

Selekcija „Open Air”

Letnja pozornica Kulturnog centra Pančeva

21.30 „Poslednji film” – Raya Martin & Mark Peranson / 2013 / 88 min. / Kanada, Danska, Meksiko, Filipini

Selekcija „Svetionici” (dugometražni takmičarski program)

Bioskop „Apolo”

22.15 „Fudbalski trener Zoran i njegovi afrički tigrovi” – Sam Benstead / 2013 / 75 min. / Velika Britanija

Selekcija „Open Air”

Letnja pozornica Kulturnog centra Pančeva

Dragana Mladenović