Košarkaši Novog Pazara bolji od Tamiša

09:49

05.04.2024

KKTamiš

Košarkaši Novog Pazara pobedili su  kao domaćini ekipu Tamiša iz Pančeva sa 86:78 (14:16, 19:27, 26:16, 27:19), u utakmici 28. kola Košarkaške lige Srbije (KLS).

Pazarci su prekinuli seriju od sedam uzastopnih poraza, iako su do finiša treće četvrtine uglavnom bili u zaostatku.

Tamiš je u 23. minutu imao maksimalnih 18 poena prednosti (56:38), ali je Pazar u naredna četiri minuta odgovorio serijom 18:0 i potom rešio meč u svoju korist.

Najbolji u redovima Novopazaraca bili su Vendel Grin sa 26, Marko Gutalj sa 20 i Luka Vasić sa 16 poena.

Đorđe Rakočević sa 21 poenom bio je najefikasniji kod Pančevaca, u čijim redovima se istakao i Branislav Terzić sa 20 poena i sedam skokova, kao i Parker Stjuart sa 11 poena.

Utakmicu u Dvorani Sportske akademije Douš pratilo je oko 200 gledalaca.

Tamiš zauzima 14. mesto u KLS sa skorom 9/19, a Novi Pazar je na pretposlednjoj, 14. poziciji sa 7/21.

Novi Pazar u pretposlednjem, 29. kolu KLS dočekuje kraljevačku Slogu, dok Tamišu gostuje tim Džokera iz Sombora.