JOŠ JEDNA POBEDA ODBOJKAŠA BORCA: Ovoga puta teže nego što se očekivalo, savladan je VGSK sa 3:2 u setovima

12:49

14.11.2022

Treća pobeda Borca.

Odbojkaši starčevačkog Borca nastavljaju po oprobanom receptu ove sezone – pobeđuju. Prošlog vikenda su na programu bile utakmice trećeg kola Prve lige, a tim iz Starčeva ostvario je i treću pobedu.

Iako možda i teže nego što se očekivalo, ekipa koju predvode treneri Vojislav Pavlović i Dušan Jović došla je do novih bodova, još jednom obradovala svoje navijače i još više „potpalila” maštanja da bi ova sezona mogla da se pamti po dobru: Borac–VGSK 3:2, po setovima 39:37, 25:17, 19:25, 16:25 i 15:13.

Bio je to pravi odbojkaški maraton u Hali sportova na Strelištu, u kome je samo prvi set trajao više od 40 minuta. Činilo se da će posle početnog „trilera” i ubedljivo dobijenog drugog seta domaći tim lakše završiti posao, ali još jednom se pokazalo da ekipa iz Velikog Gradišta nikako „ne leži” Borcu.

Gosti su zaigrali mnogo bolje, iskoristili su pad koncentracije u redovima domaćeg tima, pa su uspeli da se vrate u meč. Na sreću navijača Borca, u petom setu su njihovi miljenici ponovo preuzeli kontrolu nad utakmicom i uspeli da ostvare važnu pobedu.

Tim iz Starčeva je veći deo utakmice igrao u sastavu: Ivan Ćirović, Nemanja Miletić, Mihajlo Pajić, Aleksa Nikolić, Nenad Madić, Veljko Kopunović i Vladimir Knežević. U igru su ulazili i Nikola Marinkov, Igor Ninić i Aleksandar Zarić, a svoju šansu su čekali i Nikola Krstić, Bojan Poznić i Ivan Mandić.

U sredu, 9. novembra, kada je ovaj broj „Pančevca” već bio zaključen, Borac je u Beogradu odmerio snage s Partizanom 2, a već u subotu, 12. novembra, ponovo igra pred svojim navijačima. Na Strelište dolazi novosadska Vojvodina 2. Ova utakmica počinje u 17 sati.

Za razliku od momaka, devojkama iz Odbojke 013 ove sezone nikako da krene.

Pančevke su prošlog vikenda, u četvrtom kolu Druge lige „Sever”, pretrpele i četvrti ubedljiv poraz. U južnobanatskom derbiju: Vršac – Odbojka 013 3:0, po setovima 25:16, 25:10 i 25:22.