Jabuci pripao lokalni derbi

11427222_10203933753215462_3041594390970823876_nU osmom kolu Prve lige grupa „Sever” rukometaši Jabuke savladali su Vladimirovac sa 33:26 (20:9). Susret u mestu nadomak Pančeva ponovo je pratilo više stotina gledalaca.

Reklo bi se da je lokalni rukometni derbi bez većih problema pripao domaćinu, koji je od početka utakmice pokazao da je u ovom trenutku kvalitetniji rival. Posle prvih trideset minuta igre skor na semaforu je najupečatljivije ukazivao ko će pre stići do pobede. Posle odmora, u drugom poluvremenu, Žikica Milosavljević, trener Jabuke, na teren je pustio i momke koji su sedeli na klupi i tako pokazao i sportsku korektnost, jer mladi stručnjak nije želeo da potceni goste iz Vladimirovca.

Još jednom je golman Breti branio izvanredno, a golovima su se ovog puta istakli Milenković, Jovanovski i Ilić. Ipak, posle nove pobede Jabuke svi momci zaslužuju pohvale, posebno oni koji su iz drugog plana dobili šansu da igraju.

U timu Vladimirovca izdvojio se Ivan Tubić, koji je bio najefikasniji na meču, postigavši 10 golova.