Broj 4523 · 12.09.2013.

Sport

Između dva gola

„Brzi voz” u četvrtoj brzini

Prošlog vikenda su odigrane utakmice četvrtog kola Srpske lige, grupa „Vojvodina”, u kom su fudbaleri Dinama ostvarili najubedljiviju pobedu. Oni su na svom terenu savladali Jedinstvo iz Novog Bečeja sa 4:0 i tako „skočili” na četvrto mesto na tabeli, sa osam bodova.

Oko 800 ljubitelja fudbala uživalo je u igri momaka koje s klupe predvodi trener Goran Mrđa. Iako je ovaj meč počeo relativno loše jer je golman domaćih Stefan Stanišić već u 30. minutu dobio crveni karton zbog igranja rukom van svog šesnaesterca, čime je sprečio pogodak gostiju, to njegovim saigračima nije smetalo da ostvare ubedljivu i zasluženu pobedu. Na gol je stao Ivan Topić, a nedugo zatim Nebojša Arbutina je postigao prvi pogodak za Dinamo.

U drugom poluvremenu, iako brojno slabiji, domaćin je krenuo snažno ka golu Bečejaca. Ređale su se šanse pred golom gostiju, a prvu od njih je realizovao Nikola Skokna u 63. minutu. Iako se pobednik već tada mogao naslutiti, Marijan Spasić je u 86. minutu povisio na 3:0, a tačku na ovaj susret stavio je Predrag Stanimirović u poslednjim trenucima.

U četvrtom kolu Vojvođanske lige „Istok” Borac iz Starčeva je igrao nerešeno (1:1) s timom Budućnosti u Srpskoj Crnji. Domaći su poveli sredinom prvog poluvremena, a pri kraju tog dela igre Viktor Agbo je doneo izjednačenje svom timu.

Od narednog susreta, kada Borac dočekuje Slobodu iz Novih Kozaraca, Starčevce će predvoditi Predrag Pejović, novi šef stručnog štaba. Pejović je bivši trener kovinske Kolonije, a ranije je radio u Spartaku iz Subotice i nekoliko crnogorskih prvoligaša. Reč je o rođenom Mramorčaninu, pravom posvećeniku fudbalske igre, pa se od njega može očekivati veliki rad.

UO FK-a Borac i Pejović ozvaničili su dogovor o saradnji do kraja prvog dela sezone, a ukoliko obe strane budu zadovoljne urađenim poslom, ona će biti nastavljena.

Posle četiri utakmice odigrane u novom prvenstvu Starčevci se nalaze na četvrtom mestu, sa sedam bodova.

Lider na tabeli, tim Vršca, ima samo dva boda više.