Sport

Džudo-aktuelnosti

Nikolajevići najbolji na Balkanu

Kliknite za veci prikaz

Najbolji džudisti na Balkanu takmičili su se 6. i 7. septembra u Rumuniji. Članovi Dinama – brat i sestra Predrag i Marijana Nikolajević – postigli su izvanredne rezultate u jakoj konkurenciji.

Predrag se nadmetao u kategoriji do 66 kg i osvojio šampionsku titulu, a Marijana je zaslužila bronzu u kategoriji do 63 kg.

U Segedinu je 7. septembra održan prvi od četiri turnira Evroregionalne lige za starije pionire. Nadmetali su se mladi džudisti iz Hrvatske, Rumunije, Srbije i Mađarske. DžK Dinamo se predstavio sa šest takmičara, koji su osvojili četiri medalje. Ekipu je predvodio trener Milenko Krajnović.

Najsjajnija odličja su osvojili Andrea Stojadinov i Filip Rinkovec, a srebrne medalje su pripale Anđeli Radulović i Anđeli Ranđelović.

Šesti memorijalni turnir „Svetozar Mihailović Draža” održan je 8. septembra u Novom Sadu. U konkurenciji 58 boraca član DžK-a Dinamo Boško Borenović osvojio je bronzanu medalju. Nadmetali su se i Nemanja Ruso i Petar Papadopulos.