SRBIJA IZGUBILA U ATINI: Grčka je pobedila 97:92! Neizvestan plasman na Svetsko prvenstvo

20:21

24.02.2023

Printscreen/YT

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Grčke u Atini nakon produžetaka 97:92 u pretposlednjoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i tako dodatno zakomplikovala svoj plasman na Mundobasket, koji će se održati od 25. avgusta do 10. septembra.

Uživo, Grčka – Srbija (8:15, 22:24, 25:23, 25:18)

Produžeci: Kraj utakmice. Grčka je pobedila 97:92.
45. min: Jaramaz precizan oba puta sa penala (91:89). Pokušala je Srbija presingom da oduzme loptu Grčkoj, koja ipak došla do koša preko Kalaicakisa (93:89), da bi Davidovac na šest sekundi pogodio trojku iz ugla i doneo novu nadu gostima (93:92). Srbija pravi faul, međutim namerni, posle čega je Moraitis pogodio oba koša sa penala (95:92). Jeremić pravi novi faul, Rogavopulos siguran sa linije slobodnih bacanja – pobeda Grčke 97:92.

Produžeci:
44. min: Milutinov je realizovao jedno bacanje (81:80), posle čega je usledio sušni period obe ekipe. Srbija nije iskoristila nekoliko otvorenih šuteva, da bi ubrzo stigla kazna u vidu trojke Rogavopulosa. Grčka vodi 83:81, Srbija nema svežinu, dugo je ista petorka na terenu, a Pešić za sada nema nameru da je promeni. Davidovac pogađa oba bacanja i donosi izjednačenje. Da bi Rogavopuls pogodio još jednu trojku i doneo domaćinu + 4 (89:85).
Četvrta četvrtina:

40. min: Milutinov se sjajno snašao u reketu i pogodio za 80:78, da bi Moraitis izjednačio rezultat. Srbija je imala poslednji napad, ali je Jaramaz promašio šut sa distance. Slede produžeci, Srbija je na ovoj utakmici imala 13 poena prednosti u jednom trenutku.
39. min: Davidovac je pogodio trojku, ali je Moraitis odmah odgovorio na isti način – 78:78. Milutinov maši šut za dva poena, da bi Moratos na drugoj strani nagazio liniju i prokockao napad Helena, koji vode u poslednjoj četvrtini 23:16.

38. min: Srbija nije pogodila koš iz igre još od poena Ristića iz horoga (63:67). Sa druge strane, Grčka je napravila 7:0 seriju na krilima Čugaza i Moraitisa i došla do prve prednosti na meču još od starta utakmice – 71:68. Jaramaz je potom pogodio trojku i prekinuo sušni period Srbije – 71:71

34. min. Posle samo četiri minuta igre u odlučujućoj deonici, obe ekipe su već ušle u bonus, pa možemo očekivati sve veću igru u reketu i jednih i drugih. Grčka je odličnu počela poslednju četvrtinu, u kojoj vodi 10:5, dok je ukupan rezultat 68:64 za Srbiju.
Treća četvrtina:

29. min: U periodu igre kada se teško dolazi do koša, Dangubić postiže važne poene za Srbiju. najpre je oba puta bio siguran sa penala, Moraitis je potom promašio trojku, kao i Dangubić. Grčka ne koristi naredni napad, da bi sušni period prekinuo Dangubić, koji sa linije za slobodna bacanja donosi Srbiji +12 (58:46). Konstatinos potom pogađa za dva poena i smanjuje vođstvo rivala – 58:48.

26. min: Milutinov nastavlja da dominira u Atini, gde je najefikasniji pojedinac na meču sa 12 poena. Grčka u ovim trenucima sigurna sa distance, odakle Kalaciakis i Muratus smanjuju vođstvo rivala na 50:41, samo da bi Jeremić uzvratio trojkom za novu dvocifrenu prednost „orlova“ – 53:41.
24. min: Jagodić-Kuridža otvara drugo poluvreme trojkom i donosi Srbiji prvu dvocifrenu prednost (42:30). Topulas potom vraća trojku, da bi nakon serije promašaja na obe strane, Milutinov oba penala za +11 (44:34). Srbija ima loše procente šuta sa linije za slobodna bacanja večeras (6/12).

Druga četvrtina:

20. min: Za sada gledamo dosta tvrdu utakmicu u Atini, sa malim brojem poena. Srbija je nakon nešto lošijeg starta, uhvatila priključak sredinom uvodne četvrtine i otišla na malu pauzu sa prednošču od 15:8. Druga deonica se igrala u serijama. Najpre su „orlovi“ otišli na +8 (21:13), da bi domaćin odgovorio serijom 7:0 i prišao na 21:20. Međutim, ubrzo su „orlovi“ odgovorili na isti način i preko Radanova, Ristića i Milutinova ponovo stekli najveću prednost (22:30). Do kraja poluvremena i jedni i drugi su se opustili i počeli da pogađaju, da bi Ristić u finišu pogodio trojku za maksimalnih +9 Srbije (39:30).

16. min: Posle dobre role domaćina, Srbija je u režiji Radanova, Simanića i Ristića kreirala 7:0 seriju i ponovo stekla osam poena prednosti (20:28). Muratos je smanjio rezultat dvojkom, ali je Radanov odmah odgovorio na isti način – 22:30.
12. min: Čacidakis pogađa sa poludistance, što je prva dvojka Grčke na meču (10:15). Jeremić potom odgovara na isti način, da bi nakon poena Muratosa, Radanović pogodio za 12:19. Srbija polako podiže tempo, ali i dalje kuburi sa penala, gde je promašila čak šest slobodnih bacanja u prvoj četvrtini.

Prva četvrtina:

10. min. Posle nešto lošijeg početka, Srbija se vratila u igru. Flionis je doneo Grcima +3. Jović je nakon prodora pogodio za 2+1. Usledio je potom slab period Grčke, koji su iskoristili Jagodić-Kuridža, Jeremić i Dangubić. „Orlovi“ su muče sa penala, slaba je komunikacija u napadu, ali ipak imaju prednost na kraju uvodne četvrtine 15:8.

5. min. Teško se dolazi do poena u Atini u ovim trenucima. Obe ekipe su dosta loše ušle u utakmicu, gde smo u prvih pet minuta videli seriju promašaja na obe strane terena. Grčka, ipak, nešto raspoloženija, koja vodi 6:4.