Najbolji srpski teniser Novak Đoković igra protiv Andreja Rubljova meč četvrtfinala Australijan opena, a ovaj duel na programu je u sredu.
Kako su objavili organizatori Grend slema u Melburnu, njih dvojica će na teren „Rod Lejver arene“ u večernjem terminu po lokalnom vremenu, odnosno ne pre pola 10 ujutru po srednjoevropskom.
Svakako savršen termin za gledaoce u Srbiji, a i za samog Noleta koji voli da igra u večernjim časovima.
Đoković i Rubljov su se do sada sastajali tri puta i srpski teniser trenutno vodi sa 2:1. Poslednji susret pripao je srpskom teniseru na završnom turniru u Torinu prošle godine.
Novak je do četvrtinala stigao pošto je pobedio domaćeg igrača Aleksa de Minora.
„Ovo je definitivno moj najbolji meč ove godine„, rekao je Đoković posle meča, koji je u prethodnom meču u Melburnu imao problema sa povredom.
„Srećan sam jer nisam osećao bolove zbog povrede. U prvom meču sam se osećao dobro, u drugom ne baš. Hvala mom medicinskom timu, hvala Bogu, svima koji su mi pomogli. Ne želim da slavim prerano. Zadovoljan sam kako sam igrao, kako sam se kretao danas, kako sam udarao loptu. Nadam se da ću tako nastaviti“, dodao je on.
(Pančevac/Kurir)
NOVAK PREGAZIO AUSTRALIJANCA ZA NOVO ČETVRTFINALE AO! Dopustio De Minoru da uzme samo 5 gemova! Srbin nezaustavljiv!
ODIGRAO SAM NAJBOLJI MEČ OVE GODINE Đoković nakon pobede nad De Minorom: Nije izgledalo kao da imam povredu, ali ne želim da slavim prerano!
Zabranjeni su govor mržnje, vređanje na nacionalnoj, rasnoj ili rodnoj osnovi, vređanje ličnosti korisnika i osoba čija se imena pojavljuju na sadržajima portala, kao i upotreba vulgarnih reči. Svako korišćenje portala suprotno navedenom biće kažnjeno oduzimanjem prava korisnika na pristup portalu kome će pristup biti trajno ili privremeno uskraćen. Svako ugrožavanje lične i porodične bezbednosti korisnika portala, kao i lica čije se ime navodi u sadržaju portala, putem pretnji ili na bilo koji drugi način, nije dozvoljeno i svako takvo ponašanje može biti krivično gonjeno od strane nadležnih organa. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, predstavljanje u ime drugog pravnog ili fizičkog lica. Zabranjeno je pisati velikim slovima (Full Capslock).
Komentari i sadržaji koji se ne odnose na teme portala biće obrisani bez prethodne najave, a korisnicima koji pošalju takve komentare i sadržaje biće u više navrata onemogućen pristup portalu. Ukoliko korisnik smatra da je nepravedno kažnjen, ima pravo da kontaktira administratora.