SRBIJA POBEDOM ZAVRŠILA SVETSKO PRVENSTVO: Rukometaši savladali Holandiju, Milosavljev imao čak 11 odbrana

18:10

23.01.2023

printscreen/RTS

Rukometaši Srbije savladali su Holandiju rezultatom 32:30 u poslednjem kolu grupe 3 na Svetskom prvenstvu u rukometu.

Najzaslužniji za pobedu Srbije je fantastični golman Milosavljev koji je imao čak 11 odbrana.

Srbija je tako završila na trećem mestu u grupi sa 6 bodova, ali nažalost ostala i bez četrtfinala kao i kvalifikacija za Olimpijkse igre u Parizu

Orlovi su u ukupnom plasmanu 11, iza Hrvatske i Slovenije koje će najverovatnije u kvalifikacije za OI.

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

59. minut – Srbija čuva dva gola prednosti 31:29

57. minut – Fantastični Milosavljev, brani sedmerac njegova 11 odbrana

55. minut – Srbija ima gol prednosti i napad, Đerona traži tajm-aut 30:29

51. minut – Gledaćemo dramu do kraja očigledno, 28:28

48. minut – Srbija je serijom od tri gola, prestigla dva gola minusa 26:25

44. minut- Rovovska bitka, ekipe se smenjuju u vođstvu 23:23

38. minut – Igra se gol za gol, 19:19

33. minut . Srbija je sa mnogo više energije ušla u drugo poluvreme i odmah izjednačila 17:17

Prvo poluvreme:

30. minut – Loša igra Srbije u prvom poluvremenu, Holanđani su ponovo vratili prednost 15:17

25. minut – Konačno je Srbija proigrala, tri vezana gola za preokret 13:12

23. minut – Nikako da stignemo Holanđane, 10:12

20. minut – Marsenić je dobio crveni kartonveliki hendikep za Srbiju

16. minut – Održavaju Holanđani prednost sa početka 6:9. Srbija se muči u napadu. Srećom blista Milosavljev koji ima već 6b odbrana.

10. minut – Srbija jako lošam Holanđani su mogli i ubedljivije da vode, ali sjajni Milosavljev skida sve što može 3:7. Đerona traži tajm-aut

5. minut – Holanđani su bolje otvorili utakmicu poveli sa dva gola, a uz jeto je sjajni Milosavljev skinuo dva zicera. Srbija je prilično mlako otvorila meč 2:4

1. minut – Utakmica je počela