Novak Đoković se retko kada ovako iznervirao kao posle izgubljenog prvog seta u Adelejdu i zbog toga je čak i rođenog brata oterao sa tribina.
Srpski teniser Novak Đoković izgubio je prvi set u finalu Adelejda protiv Sebastijana Korde posle neverovatne drame i „milion“ preokreta. Čak 75 minuta trajala je njihova borba u prvom setu i na kraju je Korda dobio taj-brejk rezultatom 10:8, a zbog svega toga Nole je bio neverovatno nervozan!
„Izaaaaađi!“, odmah je počeo da viče Đoković dok se presvlačio i ubrzo je postalo jasno da je „krivca“ našao u svom boksu, odakle je moralo da ode čak troje ljudi jer mu je bio potreban bolji fokus.
Dok je Đoković vikao i slao instrukcije svom timu, postalo je jasno od koga je tražio da napusti tribine. U pitanju su njegov rođeni brat Marko Đoković, odnosno agenti Eduardo Artaldi i Elena Kapeljaro. Bez pogovora su ga svi poslušali i napustili su tribine u Adelejdu, dok su uz Đokovića naravno ostali trener Goran Ivanišević i novi fizioterapeut Klaudio Cimalja, koji od pre nekoliko nedelja sarađuje sa najboljim srpskim asom.
Podsetimo, Novak Đoković se u subotu povredio u meču protiv Danila Medvedeva, ali je „stisnuo zube“ i zaigrao, dok ga je u prvom setu ometalo i jako sunce u Adelejdu.
Pogledajte kako je Novak Đoković oterao brata Marka sa meča!
SEVENTH time’s the charm 💪
Sebastian Korda converts his seventh set point to take the opener from Novak Djokovic 7-6. #AdelaideTennis pic.twitter.com/528EUoXWOq
— Tennis TV (@TennisTV) January 8, 2023
(Pančevac/Mondo)