U UKC Niš, tokom večeri i noći, do sada, zbrinuto ukupno 15 pacijenata, 12 odraslih i troje dece. Prema poslednjem izveštaju lekara od jutros u 6 sati, svi pacijenti su trenutno stabilnih vitalnih parametara i nisu životno ugroženi.
Podstimo, juče oko 17 časova dogodila se saobraćajna nesreća kada se prevrnula cisterna koja je prevozila amonijak, koji je počeo da curi iz vozila. Cisterna sa amonijakom sletela je sa pruge između Pirota i Bele Palanke. Vagon se prevrnuo na deonici pruge Pirot – Staničenje, kod mesta Sopotski Han.
Prema navodima „Srbija kargo“, reč je o teretnoj kompoziciji koja svakodnevno saobraća na ovoj deonici, prevozeći sirovine iz Bugarske za Prahovo i Šabac. Teretna kompozicija je u svom sastavu imala dvadeset vagon cisterni, koje su u vlasništvu kompanije Eliksir.
Jedno dete nakon prijema, prebačeno i hospitalizovano u opservaciji Klinike za dečije interne bolesti UKC Niš. U opservaciji Klinike za dečije interne bolesti hospitalizovano je još dvoje dece.
U Pirotu je na snazi vanredna situacija zbog curenja amonijaka iz prevrnutog vagona.
View this post on Instagram
Škole i vrtići danas neće raditi u Pirotu, najavile su sinoć gradske vlasti.
Zbog obustave saobraćaja na auto-putu E-80, zbog akcidenta sa amonijakom, na deonici petlja Pirot zapad – petlja Bela Palanka i na državnom Pirot – Bela Palanka, saobraćaj se sa auto-puta preusmerava, preneo je Auto-moto savez Srbije.
Saobraćaj se sa auto-putu preusmerava na sledeći način:
– vozila koja dolaze iz smera Niša koriste isključenje na petlji Pirot istok,
– vozila koja dolaze iz smera graničnog prelaza Gradina koriste isključenje napetlji Bela Palanka, i dalje se usmeravaju na alternativni putni pravac Bela Palanka – Pirot, preko mesta Ponor.
Od jutros nije moguće prići mestu nesreće.
(Pančevac/Nova)
DETALJI NESREĆE KOD PIROTA: U bolnici završilo više od 50 osoba zbog curenja amonijaka!